Zasady zdrowego żywienia przy odchudzaniu!

Diety odchudzające są obecnie bardzo modne. Badania wykazują, że większość kobiet chociaż raz poddała się takiej diecie. Pojęcie odchudzania nabrało wielu znaczeń, od głodzenia się po eliminację tylko niektórych produktów. Magia stosowania diet odchudzających może być złudna. Ubytek kilogramów w  krótkim czasie może spowodować  przykre konsekwencje chorobowe dlatego od razu nasuwa się pytanie, co to znaczy zdrowa, prawidłowa dieta odchudzająca?

content3

Najistotniejsze zasady diety odchudzającej !!!

– ilość pożywienia powinna być ograniczona, suma energii, jaką powinno się otrzymywać z produktów zjedzonych w ciągu całej doby, musi mieścić się w przedziale 1000-1200kcal.

– należy pamiętać aby ograniczyć do minimum ilość spożywanych tłuszczów, jaką powinno się otrzymać z produktów zjedzonych w ciągu całej doby. Produkty powinny być niskoenergetyczne, a zarazem niskotłuszczowe. Należy wyeliminować tłuszcze pochodzenia zwierzęcego , tłuszcz w diecie powinien pochodzić głównie z olejów roślinnych.

– trzeba zrezygnować z dodatku cukru do napojów, takich jak kawa, herbata, oraz do potrwa. Oczywiście, konieczna jest całkowita rezygnacja ze słodyczy i słodkich napojów.

– należy dostarczyć organizmowi odpowiedniej ilości białka, dlatego należy codziennie pamiętać o mleku i jego przetworach nisko tłuszczowych.

– konieczna jest rezygnacja ze smażonych potrwa, zalecany sposób obróbki cieplnej to gotowanie, duszenie bez wcześniejszego smażenia, pieczenia w lub smażenia beztłuszczowego.

– kategoryczne ograniczenie soli. Sól nie tylko sprzyja powstawaniu nadciśnieniu tętniczemu i chorób serca, ale także zatrzymuje wodę w organizmie , utrudniając tym samym pozbycie się zbędnych kilogramów.

– należy dostarczyć jak największej ilości płynów, szczególnie zalecana jest woda mineralna niegazowana od 1,5 l do 2 l dziennie.

– należy przestrzegać regularności posiłków.

– podstawą jest motywacja, przestrzegania diety i skuteczne dążenie do celu. Pozbycie kilogramów nie następuje szybko i jedynie silna wola pozwoli przetrwać ten ciężki okres.

content4