Klucz do szczupłej sylwetki!!!

Często wydaje nam się ,że ruch  i aktywność fizyczna wiąże się tylko z wysiłkiem  na świeżym powietrzu, ćwiczeniami w klubach fitness, na siłowni, z pływaniem na basenie, a ponieważ te formy rekreacji ruchowej wymagają od nas większej motywacji, czasu, pieniędzy to też z nich rezygnujemy.

Można jednak ćwiczyć w domu aby w łatwy, skuteczny i wygodny sposób rozwijać swoją sprawność fizyczną, a przede wszystkim aby pozbyć się zbędnych kilogramów.

klucz do szczupłej sylwetki

Dla osób odchudzających się  najważniejsze powinny być takie rodzaje wysiłku, które skutecznie spalą tkankę tłuszczową, a więc wysiłek trwający dłużej niż 30 min  o średniej intensywności.

Wszyscy wiemy, że prawidłowa dieta  i odpowiedni wysiłek fizyczny mogą stać się kluczem do sukcesu, jakim jest osiągnięcie zdrowia i szczupłej sylwetki. Jeżeli chcemy urozmaicić sobie ćwiczenia lub utrzymać formę i kondycję fizyczną, możemy korzystać ze sprzętów, które posiadamy w domu, takich jak:

– rower stacjonarny

– stepper

– skakanka

– ciężarki (do 1 kg)

– piłki

Najistotniejsze jest to, żeby w ogóle zacząć się systematycznie ruszać. Oto kilka sposobów:

– tam gdzie można iść pieszo nie jedziemy samochodem,

– zamiast z windy korzystamy ze schodów,

– zamiast siedzieć na kanapie cały wieczór, pójdziemy  na spacer,  basen lub też wybierzemy się  na przejażdżkę rowerową.

 

Takie codzienne nawyki powinny zdziałać wiele z naszą sylwetką, a przede wszystkim z naszym zdrowiem i poprawą samopoczucia.