By zrzucone kilogramy nie powróciły!

          Pomysłów na odchudzanie jest wiele – modne diety : białkowa, tłuszczowa, kapuściana itp., reklamowane tabletki czy koktajle zastępują posiłki lub domowa rada ,, Mniej jeść’’.
Niestety większość z tych metod jest niezdrowa dla naszego organizmu i do tego mało skuteczna, ponieważ gwarantuje efekty na krótki czas. Czy zatem istnieją skuteczne metody na rzucanie zbędnych kilogramów bez efektu jo – jo ?   Jak najbardziej TAK!

Jak się przygotować na spotkanie z dietetykiem ?

         Zdrowa dieta to nie tylko jadłospis na jakiś czas, to nowy styl życia. Dietetyk zadaje wiele pytań: o nasze zdrowie , przebyte choroby (również występujące w rodzinie), przyjmowane leki, badania krwi, uzależnienia, o przyzwyczajenia żywieniowe ale również o tryb życia . Jak spędzamy wolny czas, ile pracujemy , jak wygląda nasza praca (siedząca , stojąca) , aktywność fizyczna, o nasze samopoczucie, zamierzony cel, marzenia, waży nas, a także mierzy, sprawdza strukturę ciała ( zawartość tkanki tłuszczowej , wody, mięśni , kości, ) oblicza wiek metaboliczny.

Od czego zacząć?

Zamierzony cel!!

Realizacja !

Do działania !

             Jak już wiesz co chciałbyś zmienić kolejnym pytaniem jakie warto sobie postawić ,, jak mam to zrobić’’
I tutaj zaczynają się schody. Metody które wybieramy do osiągnięcia czegokolwiek , zwykle nastawiane są na ekspresowe efekty.
Drastyczne,  radykale i boleśnie, byle szybko, najlepiej od razu.
W taki sposób tworzone są stereotypy np.: odchudzanie jest nieprzyjemne, na zdrowe odżywianie trzeba mieć czas, mój organizm potrzebuje słodyczy i nic z tym nie zrobię.

Odchudzanie może być proste, lekkie i przyjemne . Przy dobrej organizacji dnia efekt murowany . Słodycze dla przyjemności, a nie z konieczności.
Zastanawiasz się jak? Zapewniam, że jest to możliwe. A szczegółów dowiesz się u dietetyka.

images

Myśląc o tym co należałoby zmienić w naszym życiu najczęściej obarczamy siebie winą za niepowodzenia. Wytykamy sobie lenistwo , nieskuteczność brak silnej woli . Czy to nas uskrzydla i mobilizuje do działania ? Wręcz przeciwnie. Nie zostawaj sam, zgłoś się do naszego dietetyka, który wesprze i pomoże Ci.pobrane